06:30 - 00:30 saatleri açığız.
0212 809 08 08
0212 809 08 08

Kese & Masaj

Kişisel bakımın en önemli ve olmazsa olmaz ayağı şüphesiz temizliktir. Toplum olarak banyo kültürü en çok önem temizlik uygulamalarındandır. Tarihsel sürece baka geldiğimizde hamamlara verilen önem, bu kültürün en önemli göstergelerinden biri olmuştur.

Derinlemesine bir cilt temizliği için kese kullanılır. Sağlıklı ve canlılığını uzun süre koruyan bir cilt için düzenli olarak kese yaptırmak gerekir. Basit bir uygulama gibi görünse de kese yapmanın bazı püf noktaları vardır. Normal tenli kişilere uygulanan kese ile daha kalın tenli kişilere uygulanan kese farklılık gösterir. Kese yaptırmadan önce göbek taşına uzanarak, vücudun iyice terlemesi ve kirlerin vücuttan çıkması gerekir. Cildiniz göbek taşında keseye uygun yumuşaklığa kavuşur. Kese yaptırmadan önce sıcak su ile vücudu durulamak gerekir. Kese öncesinde ve kese yaptırırken sabun ya da şampuan kullanılmaması gerekir. Çünkü sabun ya da şampuan kullanımı ölü derinin atılmasını zorlaştırır.

Kese ileri geri hareketlerle vücuda uygulanır ve ölü derinin ciltten arınması sağlanır. Kese uygulaması sona erince kesenin deri üzerinden sıyırmış olduğu tabaka lif yardımı ile köpüklenerek iyice temizlenmeli ve durulanmalıdır.

Sırt masajında ise vücudun en çok baş, boyun ve omuz kısmında birikmiş strese yönelik bir masaj türüdür. Bu bölgelerdeki enerji noktalarına hafif baskılarla, vücuttaki enerji dolaşımını hızlandırarak vücuttan atılmasını sağlar.

2500 m2 alana kurulmuş olan nezih mekanımız; Türk Hamamı, Spa, Sauna Odası, Buhar Odası, Olimpik Yüzme Havuzu, Jakuzi, Macera Duşu, Kar Çeşmesi, Kova Duş bölümlerinden oluşmaktadır. Ayrıca bünyemizde bulunan profesyonel ekibimiz tarafından Kese ve Masaj Hizmeti de yapılmaktadır.

Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 00:30
Bize Ulaşın
  • Kemer Mahallesi Devran Sokak Kemer Life B 12 Esenler / İstanbul
  • Telefon : 0212 809 08 08
  • info@halichamamspa.com